Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Zwyciestwo w Papieskim Turnieju Dzikich Drużyn!!!

• autor: kspawlokoma, 2012-05-25 11:37

W niedzielę 27 maja 2012 odbyła się 6 edycja Papieskiego Turnieju Dzikich Drużyn w Dylągowej. KS Pawłokoma zwyciężyła w rozgrywkach pokonując przekonująco drużyny Za Sania Dąbrówka oraz ekipę gospodarzy KS Olimpię Dylągowa.

Mecze półfinałowe:

KS Pawłokoma- Za Sanie Dąbrówka Starzeńska 6-0 (2-0) Gole: R. Pudysz x2, A. Sieńko, P. Banaś, P. Siry, G. Sieńko

KS Olimpia Dylągowa- Bartek Bartkówka 4-4 Zwycięstwo Olimpii w rzutach karnych

Mecz o 3 miejsce

Za Sanie Dąbrówka Starzeńska- Bartek Bartkówka 4-2

FINAŁ

KS Olimpia Dylągowa- KS Pawłokoma 1- 4 (0-0) Gole: P. Banaś x2, P. Siry, L. Nahacz

Relacja z turnieju w rozwinięciu...

Już po raz szósty odbył się Papieski Turniej Dzikich Drużyn organizowany ku czci Jana Pawła II. Tradycyjnie rozgrywki poprzedziło wysłuchanie "Barki".

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny: KS Pawłokoma oraz Za Sanie Dąbrówka Starzeńska. Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się Naszym zwycięstwem 10-1. Od samego początku Pawłokoma narzuciła swój styl gry. Dobra, składna gra zaowocowała wbiciem rywalowi pół tuzina goli. Pierwszą bramkę zdobył R. Pudysz dobijając odbity od słupka strzał A. Sieńko. Na 2:0 wynik 1 połowy ustalił A. Sieńko wykorzystując podanie G. Sieńko. W drugiej odsłonie meczu trzeciego gola strzelił R. Pudysz po asyście M. Banasia. Czwartego gola po indywidualnej akcji zdobył P. Banaś. Piątą bramka to zasługa P. Sirego który strzałem z głowy wykorzystał dośrodkowanie P. Banasia z rzutu rożnego. Ostatnią bramkę zdobył G. Sieńko kierując głową piłke w okienko bramki Za Sania, asystę zaliczył A. Sieńko. Końcowy wynik 6-0. Ze spokojem mogliśmy oglądać drugi półfinał, w którym zagrały: KS Olimpia Dylągowa i Bartek Bartkówka.

Po dramatycznym meczu wynik brzmiał 4-4. Do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne. Lepsi okazali się gospodarze.  Przed finałem odbył się jeszcze mecz o 3 miejsce, który nie przyniósł większych emocji i zakończył się zwycięstwem Za Sania 4-2.

Po raz trzeci z rzędu w finale turnieju Papieskiego spotkała się Nasza drużyna z ekipą Dylągowej. Od samego początku spotkania mecz był bardzo zacięty. Żadna drużyna nie odpuszczała i mimo kilku dogodnych okazji do strzelenia gola kibice nie oglądali bramki w I połowie. Początek drugiej części to także początek ulewy która przeszła na stadionem. Przewagę na początku 2 połowy uzyskała Olimpia, której efektem była bramka samobójcza zdobyta przez Naszego bramkarza po zamieszaniu pod bramką. Stracona bramka podziałała motywująco na piłkarzy Pawłokomy. Na wyrównanie długo czekać nie trzeba było. Znakomitą indywidualną akcję przeprowadził P. Siry, zaskakując bramkarza mierzonym strzałem. Po upływie kiliu minut prowadziliśmy już 2-1. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się P. Banaś. Ten sam zawodnik zdbył także 3 gola po podaniu L. Nahacza. Ostatnią bramkę turnieju zdobył L. Nahacz  ładnym strzalem zza pola karnego, asystę zaliczył R. Pudysz. Końcowy wynik 4-1 dla KS Pawłokoma. Po roku przerwy puchar znów jest Nasz!!!