Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Porażka ze Zrywem Dydnia...

• autor: kspawlokoma, 2011-03-27 20:16

W rozegranym 27 marca 2011 meczu towarzyskim KS Pawłokoma przegrała z LKS Zryw Dydnia 2-5 (1-1). Bramki dla Naszego zespołu zdobyli: Mariusz Karaś i Mateusz Sokolik. Mecz odbył się na stadionie w Dydni. Relacja z meczu w rozwinięciu…

Drużyna gospodarzy przystępowała do meczu w roli faworyta. Dla Dydni był to ostatni mecz kontrolny  przed startem sezonu ligowego, a więc przygotowanie kondycyjne i zgranie zespołu zdecydowanie przemawiało na korzyść Zrywu (piłkarze KS Pawłokoma zagrali po raz pierwszy od 4 miesięcy…). Dodatkowym osłabieniem Naszego zespołu był brak kilku zawodników z podstawowej jedenastki, którzy z różnych względów nie mogli zagrać. Aby skompletować skład w polu zagrał bramkarz…

Początek meczu to wyrównana gra z obu stron z lekką przewagą KS Pawłokoma. Pierwsza bramkę zdobyli jednak zawodnicy Zrywu , a duży udział przy bramce miał Nasz bramkarz. Na strzał z dystansu zdecydował się pomocnik gospodarzy, lekkie uderzenie „wypluł” przed siebie bramkarz i napastnik rywali nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.  Po stracie bramki goście ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ładną wymianę piłki przed polem karnym zakończył strzałem z linii pola karnego Mariusz Karaś umieszczając piłkę w krótkim rogu bramki. Do przerwy wynik się nie zmienił. Po zmianie stron Dydnia egzekwowała rzut wolny zza pola karnego. Niegroźny strzał przepuścił w dziwny sposób Nasz golkiper i zrobiło się 2-1. Z upływem czasu Nasi zawodnicy mieli coraz mniej sił (co nie dziwne, był to pierwszy mecz po zimie…). Dydnia zdominowała grę, czego efektem były 3 kolejne strzelone bramki. Przy utracie bramek trudno winić obrońców, którzy grali pierwszy raz w takim zestawieniu. KS Pawłokoma stworzyła sobie kilka akcji. Po jednej z nich do piłki wybitej przed pole karne dopadł Mateusz Sokolik i pięknym strzałem w okienko zdobył swojego pierwszego gola w barwach Pawłokomy. Końcowy wynik meczu 5-2 dla Zrywu. Mimo porażki mecz należy ocenić pozytywnie. Większość zawodników starało się zagrać jak najlepiej, jednak szczególnie w drugiej połowie brakowało trochę sił. Ale po kilku meczach wiosną z formą na pewno będzie lepiej.  Należy mieć nadzieję ze kadra zespołu będzie liczniejsza niż dzisiaj.